Zakład Public Relations

DSW - miejsce dla Ciebie

Facebook najpopularniejszy wśród polskich PR-owców

wydrukuj artykuł

96 proc. polskich specjalistów PR deklaruje, że ich firmy czy agencje mają swoje profile na Facebooku - wynika z badania Millward Brown SMG/KRC. Monitoring social mediów prowadzi ponad połowa firm z branży PR.


13 KWIETNIA 2014. 4 proc. polskich specjalistów PR twierdzi, że firmy i agencje, w których są zatrudnieni, mają swoje profile na portalach społecznościowych. Dwie trzecie spośród tych firm jest obecne na kilku stronach tego typu.

Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem społecznościowym wśród polskich PR-owców jest Facebook. Warto zauważyć, że portale mikroblogowe są częściej wykorzystywane niż NK.pl.

Trzy czwarte specjalistów PR deklaruje, że z ich profili w serwisach społecznościowych nigdy nie usunięto niepożądanych wpisów. Takie przekonanie częściej wyrażają pracownicy agencji PR niż osoby z działów PR w firmach.

29 proc. polskich PR-owców twierdzi, że ich firmy regularnie monitorują social media. Sporadyczne realizowanie takich działań deklaruje 47 proc. respondentów, natomiast 21 proc. przyznaje, że w ich firmach nie jest prowadzony taki monitoring.

Co trzeci specjalista PR odpowiedzialny za komunikację w mediach społecznościowych twierdzi, że nie generuje to żadnych dodatkowych wydatków. 21 proc. respondentów deklaruje, że koszty obecności w social mediach są ujęte w budżecie firmy na komunikację. 18 proc. wskazuje w tym kontekście ogólny budżet firmy, a 14 proc. – budżet marketingowy.

Ponad połowa polskich PR-owców na swoich prywatnych profilach w mediach społecznościowych porusza tematy związane z ich firmami.

Więcej: www.wirtualnemedia.pl/artykul/facebook-najpopularniejszy-wsrod-polskich-pr-owcow